Výcvikový program první pomoci

V měsíci červnu ve školním roce 2013/2014 proběhal na zdravotnické sekci Mendelovy střední školy v Novém Jičíně

výcvikový program PRVNÍ POMOC

pro žáky osmých a devátých tříd základních škol města Nový Jičín.

Díky tomuto programu bylo proškoleno cca 170 žáků osmých a devátých tříd základních škol Komenského 66, Komenského 68 a ZŠ Tyršova v Novém Jičíně v základních teoretických a praktických dovednostech při poskytování první pomoci na laické úrovni.

Realizace projektových aktivit byla podpořena v rámci grantového řízení Města Nový Jičín částkou 26.000,- Kč.

Žáci se naučili připravit zraněného k transportu ve správné poloze, osvojili si základy kardio-pulmonální resuscitace podle nejnovějších medicínských poznatků, naučili se zhodnotit stav zraněného, druh krvácení, zlomenin a správný způsob jejich ošetření. Byli seznámeni se základními složkami IZS. Program byl velmi kladně hodnocen ze stran učitelů škol i žáků.

Autor: Mgr. Radmila Vrbková

předchozínásledujícíZpět do galerie

Zvětšit

16.09.2020

Odborná konference - Nové vize zdraví pro současnost

Dne 2.října 2020 se uskuteční odborná konference k 70. výročí založení zdravotnické školy na téma "Nové vize zdraví pro současnost"

31.08.2020

Zahájení školního roku - ekonomická součást

Informace pro žáky a rodiče.

25.08.2020

Informační schůzka pro rodiče žáků 1. ročníků

Vážení rodiče žáků 1. ročníků, zveme Vás na informační schůzky, které se konají pro obory: zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum - 31.8. v 15,30 v aule na Divadelní 4 informační technologie a veřejnosprávní činnost -  31.8. v 16:00 v aule na Divadelní 4 obchodní akademie a ekonomické lyceum -  3.9. v 15,30 v budově Dukelská 350, Šenov u NJ

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

02.10.2020

Odborná konference - Nové vize zdraví pro současnost