Zachraňujeme životy - akce s Policií ČR

Studenti zdravotnické sekce MSŠ pomáhali Policii ČR při preventivní akci – Zachraňujeme životy.

Na benzínové stanici u Libhoště oslovovali řidiče, které policie preventivně kontrolovala, a nabízeli jim možnost vyzkoušet si na resuscitačních modelech oživování zraněného. Ve spolupráci s Českým červeným křížem řidičům vysvětlovali a ukazovali, jak na to a potom na ně dohlíželi, zda postupují správně.

Na studentech bylo vidět, že z nemocnice umějí jednat s lidmi, protože jen málokterý řidič odolal jejich přesvědčování a argumentům. Samotnými řidiči byla akce hodnocena kladně a většina využila možnosti praktického nácviku.

Za ochotu a výborně odvedenou akci chci poděkovat těmto studentům: Dominiku Petrželkovi (2. B), Martinu Orságovi (2. B), Kláře Indruchové (2. A), Martě Hrčkové (3. ZL), a dále studentům 3. B - Filipu Krestovi, Míši Indrákové, Heleně Sekáčové, Anežce Silberové, Andrei Velnerové a Haně Zajíčkové.

Autor: Mgr. Sylva Eslerová

28.01.2020

Den otevřených dveří 2020

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve středu 29.1.2020 v době od 13:00 do 17:00.

17.01.2020

Okresní finále ve florbalu dívek 2020

Úspěch dívčího družstva v Odrách.

18.12.2019

Daruj krev – daruješ život - Zdravotnická součást MSŠ

Daruj krev – daruješ život -  Zdravotnická součást MSŠ V úterý 17. prosince 2019 se studenti třetích a čtvrtých ročníků vydali darovat krev do Krevního centra Fakultní nemocnice v Ostravě - Porubě.

11.12.2019

KB Challenge cup - dívky

28. listopadu se děvčata zúčastnily turnaje v Ostravě.

30.11.2019

Úspěch našich florbalistů

Tým chlapců z Mendelovy střední školy Nový Jičín ovládl okresní kolo KB Challenge