Život dětem 2015 - srdíčkové dny

Nejsou nám lhostejné problémy druhých. Snažíme se pomáhat alespoň touto cestou.

Srdíčkové dny se dostaly do povědomí široké veřejnosti a představují pro lidi dobročinnou akci, která probíhá třikrát ročně na jaře, na podzim a v zimě. Pokaždé v sobě skýtá překvapení pro lidi, kteří jsou na ulicích oslovováni studenty středních škol. Ti jim nabízejí drobné předměty s usměvavým sluníčkem.

Výtěžek sbírek se používá z převážné části na nákup zdravotních pomůcek, invalidních vozíčků, zdravotních kočárků, úhradu ošetřovacího materiálu, ozdravných a rehabilitačních pobytů pro vážně nemocné děti, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů a současně na nákup dalšího potřebného vybavení pro dětská oddělení nemocnic, stacionáře a další zařízení pečující o nemocné a postižené děti. Výtěžek ze zimních sbírkových projektů každým rokem putuje také na podporu vzdělání.

Sbírky patří k našim dlouholetým, tradičním a velmi oblíbeným projektům, kterým se věnujeme.

Studenti naší školy – součásti Zdravotnictví - vybrali během podzimního Srdíčkového dne 2014 částku 7.030 Kč, v zimě pak 4.506 Kč za prodej předmětů s logem Život dětem.

Částka bude použita na pomoc dětem se závažnými onemocněními, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů, a to konkrétně na pořízení rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, na úhradu zdravotnického materiálu, speciální výživy, rehabilitačních pobytů apod.

29.06.2022

Johan Gregor Mendel – mezitřídní soutěž

09.06.2022

Český den proti rakovině 2022

Ve středu 11. 5. 2022 se naše škola po dvouleté pauze zapojila do celonárodní veřejné sbírky  Český den proti rakovině.

Úspěch Anežky Kováčikové - 3. místo v krajské soutěži

11. 5. 2022 proběhlo krajské kolo soutěže v anglickém jazyce v Ostravě. Studentka 3. ročníku oboru zdravotnické lyceum Anežka Kováčiková po vítězstvích v celoškolním a okresním kole obsadila krásné 3. místo jako jediná zástupkyně něžného pohlaví ve své kategorii. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a připojujeme velkou gratulaci. Mgr. Alžběta Šuláková

04.03.2022

Rakouská učitelka na Mendelově střední škole

21. 2. až 4. 3. 2022 působila na naší škole kolegyně z Rakouska.

17.02.2022

Celoškolní konverzační soutěž v AJ

Dne 15. 2. 2022 proběhlo celoškolní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce.