Erasmus+ projektová schůzka na Islandu

/ 12.10.2023 /

Ve dnech 1. – 7. 10. 2023 se čtyři studenti a dva učitelé ze součásti Ekonomika zúčastnili projektového setkání v rámci projektu Erasmus+ (s názvem Mezinárodní soutěž v ICT III) na islandské škole v městě Sauðárkrókur. Tři dívky byly ubytovány na místním internátu (dormitory) a jeden chlapec v hostitelské rodině.
V neděli po příletu do hlavního města Reykjavíku jsme navštívili okolí přírodních termálních pramenů – Blue lagoon, turistickou atrakci Fly over Iceland, jednu z nejvyšších budov na Islandu – kostel Hallgrímskirkja a pak se vydali na čtyř hodinovou cestu autobusem do města Sauðárkrókur na severu Islandu.
Druhý den nás všechny studenty i učitele ze Španělka, Polska, Česka i místní školy přivítal ředitel školy a seznámil nás s historií a obory, které se zde vyučují. Dopoledne studenti pracovali ve workshopu, který byl zaměřen na návrhu designu a potisku triček. Po obědě v místní školní jídelně jsme se zúčastnili exkurze do místní mlékárny, kde nás seznámili s informačním systémem a využití moderních technologií v této firmě.
V úterý se studenti rozdělili do mezinárodních dvojic a začali pracovat na první části soutěže. Za úkol měli vytvořit online dotazník a plakát vlastní fiktivní cestovní kanceláře včetně loga a sloganu firmy. Na poradě učitelů byly vytvořeny kritéria hodnocení soutěže a bodové hodnocení. Odpoledne jsme navštívili biotechnické společnosti Genis, město Akureyri včetně termálního venkovního koupaliště.
Ve středu dopoledne mezinárodni dvojice absolvovali druhou část soutěže, která byla zaměřena na tvorbu webových stránek cestovní kanceláře. Učitelé v té době diskutovali o možnostech financování ICT ve školách v jednotlivých zemí, jaký software používají při výuce 3D tisku, tvorbě webových stránek i návrhu grafických modelů. Velmi zajímavý byl dopolední workshop – Filmová dílna. Odpoledne studenti navštívili VR muzeum a učitelé hodnotili práce studentů. Večer se všichni sešli na předání certifikátů, diplomů a hodnotných cen. Na druhém místě se umístil Lukáš Španihel s Eliasem (student z Islandu) a třetí místo obsadila Gabriela Štěpánová se Sárou ze Španělska.
Čtvrtek, pátek a sobota jsme si vypůjčili auto a navštívili geotermální oblast Geysir, vodopád Gullfoss, Godafoss, Seljalandsfoss, jezero Mývatn se scénickými úkazy, Námafjall – úpatí vyhlaslé sopky, Reynisfjara – pláž s černým pískem, modrá jeskyně, ledovec Vatnajökull.

autor: Ing Zdeněk Matúš

« zpět

nahoru ^

Sociální sítě

     

Novinky

21.06.2024

Workshop "Finanční svoboda"

Dnes proběhl pro 1. ročníky tříhodinový, formou hry organizovaný workshop, zaměřený na vzdělávaní v oblasti matematické a finanční gramotnosti s názvem "Finanční svoboda". Žáci si měli možnost vyzkoušet, jak by obstáli při zajištění finanční nezávislosti a zda je možné se i s průměrným platem stát rentiérem.

12.06.2024

Svět práce v České spořitelně

Finalisté školního kola projektu Svět práce si vyzkoušeli pohovor na pozici: Specialista zákaznických služeb.

10.06.2024

Mezinárodní projekt Erasmus+: Soutěže v ICT zvyšují kvalitu středního vzdělávání

Mendelova střední škola v Novém Jičíně spolu s partnerskými školami ze Španělska, Polska a Islandu úspěšně dokončila třetí ročník projektu „Mezinárodní soutěže ICT o zvýšení kvality středního vzdělávání III“.

31.05.2024

Květinový den 2024

 Ve středu 15. května se zúčastnila třída ZL2 tradiční celostátní sbírky KVĚTINOVÝ DEN.

28.05.2024

Exkurze na Finančním úřadě

Třetí ročníky se zúčastnily workshopu na FÚ.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam