Erasmus+ projektová schůzka na Islandu

/ 12.10.2023 /

Ve dnech 1. – 7. 10. 2023 se čtyři studenti a dva učitelé ze součásti Ekonomika zúčastnili projektového setkání v rámci projektu Erasmus+ (s názvem Mezinárodní soutěž v ICT III) na islandské škole v městě Sauðárkrókur. Tři dívky byly ubytovány na místním internátu (dormitory) a jeden chlapec v hostitelské rodině.
V neděli po příletu do hlavního města Reykjavíku jsme navštívili okolí přírodních termálních pramenů – Blue lagoon, turistickou atrakci Fly over Iceland, jednu z nejvyšších budov na Islandu – kostel Hallgrímskirkja a pak se vydali na čtyř hodinovou cestu autobusem do města Sauðárkrókur na severu Islandu.
Druhý den nás všechny studenty i učitele ze Španělka, Polska, Česka i místní školy přivítal ředitel školy a seznámil nás s historií a obory, které se zde vyučují. Dopoledne studenti pracovali ve workshopu, který byl zaměřen na návrhu designu a potisku triček. Po obědě v místní školní jídelně jsme se zúčastnili exkurze do místní mlékárny, kde nás seznámili s informačním systémem a využití moderních technologií v této firmě.
V úterý se studenti rozdělili do mezinárodních dvojic a začali pracovat na první části soutěže. Za úkol měli vytvořit online dotazník a plakát vlastní fiktivní cestovní kanceláře včetně loga a sloganu firmy. Na poradě učitelů byly vytvořeny kritéria hodnocení soutěže a bodové hodnocení. Odpoledne jsme navštívili biotechnické společnosti Genis, město Akureyri včetně termálního venkovního koupaliště.
Ve středu dopoledne mezinárodni dvojice absolvovali druhou část soutěže, která byla zaměřena na tvorbu webových stránek cestovní kanceláře. Učitelé v té době diskutovali o možnostech financování ICT ve školách v jednotlivých zemí, jaký software používají při výuce 3D tisku, tvorbě webových stránek i návrhu grafických modelů. Velmi zajímavý byl dopolední workshop – Filmová dílna. Odpoledne studenti navštívili VR muzeum a učitelé hodnotili práce studentů. Večer se všichni sešli na předání certifikátů, diplomů a hodnotných cen. Na druhém místě se umístil Lukáš Španihel s Eliasem (student z Islandu) a třetí místo obsadila Gabriela Štěpánová se Sárou ze Španělska.
Čtvrtek, pátek a sobota jsme si vypůjčili auto a navštívili geotermální oblast Geysir, vodopád Gullfoss, Godafoss, Seljalandsfoss, jezero Mývatn se scénickými úkazy, Námafjall – úpatí vyhlaslé sopky, Reynisfjara – pláž s černým pískem, modrá jeskyně, ledovec Vatnajökull.

autor: Ing Zdeněk Matúš

« zpět

nahoru ^

Sociální sítě

     

Novinky

14.04.2024

Stříbro v basketbalu hoši

Tak i kluci si po bojovných výkonech odnáší stříbrné medaile z okresního finále???????????? Gratulujeme.

05.04.2024

Oznámení o vyhlášení ředitelského volna

Oznamuji, že jsem podle § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, rozhodla vyhlásit ředitelské volno na pátek 12. 4. 2024 a pondělí 15. 4. 2024 ze závažných důvodů, zejména organizačních. Ředitelské volno se týká pouze žáků 1. - 3. ročníků všech oborů.  4. ročníky mají výuku dle rozvrhu hodin. Ing. Lucie Haitlová, MBA ředitelka školy

03.04.2024

3. místo v kraji

Včera se naše studentka Beáta Boháčová ze třídy VS3 zúčastnila krajského kola konverzační soutěže v anglickém jazyce v Ostravě a obsadila úžasné 3. místo! Moc gratulujeme Beátě k tomuto skvělému výsledku a děkujeme za reprezentaci naší školy!

27.03.2024

"Studenti bez hranic XI" získal prestižní ocenění

Jsme nadšení. Náš projekt "Studenti bez hranic XI" získal prestižní ocenění v kategorii internacionalizace na slavnostním předávání Cen DZS! Projekt zahrnoval odborné stáže žáků na Maltě a učitelský výukový pobyt v Norsku. Dům zahraniční spolupráce (národní agenturu Erasmus+) zaujal svou jedinečností a úspěšnou realizací i v náročném covidovém období. #ErasmusPlus , #DZS

15.03.2024

Tour de App - finále

Náš tým Code Magic (Tomáš Valenta & Kristýna Ručková) se umístil na 15. místě ve druhém kole soutěže Tour de App, kam se probojovalo pouhých 40 týmů ze 115! Postoupili do grand finále, které se bude konat 22. - 24. března 2024 na Masarykově univerzitě v Brně. Gratulujeme našim studentům k tomuto velkému úspěchu.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam