Projektové setkání Erasmus+

/ 09.10.2023 /

Ve dnech 30.9.-6.10. jsme se zúčastnili poslední projektové schůzky ve španělském Torremolinos. Schůzky se zúčastnilo 7 studentů 3. ročníku oboru ekonomické lyceum a jeden student 2. ročníku oboru ekonomické lyceum. Společně s námi do španělska vycestovali také studenti z Maďarska.
V sobotu dopoledne jsme se po celonočním cestování setkali s našimi hostiteli, se kterými jsme se už znali z projektové schůzky u nás v Novém Jičíně. Jelikož jsme přijeli v sobotu dopoledne, měli jsme ještě celý víkend volný a společně s ostatními studenty jsme se rozhodli strávit celou neděli na pláži.
Během zbylého týdne jsme se pravidelně každé ráno scházeli ve škole, kde jsme se v rámci projektu učili vytvářet webové stránky, používat 360° kamery, vyzkoušeli jsme si virtuální realitu nebo tvořili obrázky za pomoci umělé inteligence. V pátek, poslední den, jsme také navštívili místní firmu a seznámili se s jejím provozem.
Po zajímavých workshopech jsme v odpoledních hodinách vyrazili například na komentovanou prohlídku města Torremolinos, trávili volný čas u moře a také jsme navštívili město Málaga a navštívili místní tržnici, kde jsme ochutnávali španělské speciality a plavili se na katamaránu po moři při západu slunce.
Ve středu jsme se místo workshopů vydali na celý den na výlet do města Cordoba, kde jsme měli možnosti si prohlédnout historické centrum a Mezquitskou katedrálu.
V sobotu brzy ráno jsme se zase všichni setkali na letišti v Málaze a vyrazili na cestu domů.
Opět jsme si všichni odvezli úžasné zážitky, zkušenosti a znalosti a také jsme zase poznali docela jinou kulturu.

Autor: Kryštof Kozmík, student 3.A

 

« zpět

nahoru ^

Sociální sítě

     

Novinky

21.05.2024

Poděkování

Touto cestou bychom chtěli z celého srdce poděkovat Mendelově střední škole v Novém Jičín, jejíž obor IT čtyři roky navštěvoval náš syn Lukáš Klosek s diagnózou PAS. Tato diagnóza není jednoduchá a je potřeba individuální přístup, který náš syn na této škole měl. Nesmírně si toho ceníme.

17.05.2024

2. kolo přijímacího řízení pro obor Praktická sestra

Ředitelka střední školy, jejíž činnost vykonává Mendelova střední škola, Nový Jičín, příspěvková organizace, vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení pro přijetí ke vzdělávání do 1. ročníku ve školním roce 2024/2025 pro obor vzdělání 53-41-M/03 Praktická sestra. Bližší informace naleznete v záložce "Přijímací řízení".

12.05.2024

Informace k přijímacímu řízení

Dne 15. 5. 2024 zveřejníme výsledky prvního kola přijímacího řízení. Vzhledem k dostupným kapacitám budeme vyhlašovat druhé kolo přijímacího řízení pro obor Praktická sestra. Toto kolo bude sloužit k obsazení posledních volných míst. 

30.04.2024

Poslední zvonění na obchodce

I na Obchodce se čtvrťáci loučili s docházkou do školy.

29.04.2024

2. místo mezi školami na RUN TOUR v Kopřivnici

Štafeta součásti IT a VS ve složení Adéla Popová, Lukáš Hasal, Erik Holec a Marek Zavadil se umístila na celkovém 3. místě v rámci celostátní běžecké série ČEZ RUN TOUR štafety, která v sobotu 27. 4. zavítala do Kopřivnice. Ve soutěži školních týmů se umístili na 2. místě.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam