Videokonferece projektu Mezinárodní soutěže v ICT

/ 29.04.2024 /

Dne 24. dubna 2024 proběhla videokonference v rámci projektu Erasmus+ s názvem „Mezinárodní soutěže v ICT zvyšují kvalitu středního vzdělávání“. Konference se konala u partnerské školy v Nowém Targu, kde byla na partnerské návštěvě také česká škola. Setkání se zúčastnili zástupci Národní agentury (NA), zástupci jednotlivých partnerských škol ze Španělska, Polska a České republiky, a další učitelé.

Hlavní koordinátor projektu představil hlavní výsledky a úspěchy projektu, včetně zlepšení dovedností studentů v oblasti ICT a anglického jazyka, úspěšného pořádání mezinárodních soutěží a získávání bohatých mezikulturních zkušeností studenty.
Tomasz Misiur (zástupce a koordinátor polské školy)  představil oficiální webovou stránku  projektu https://erasmuszst.pl/, kde jsou dostupné všechny informace a materiály související s projektem. Stránka také slouží jako hlavní platforma pro diseminaci výsledků.
Byla prezentována brožura s příklady aktivit a výstupů projektu. Brožura obsahuje inspirativní příklady, jako je tvorba prezentací, online dotazníků, video návodů, reklamních webových stránek, 3D suvenýrů a návrhů školních výletů.
Islandský učitel Grétar Karlsson graficky ukázal  výsledky dotazníku týkajícího se brožury, který poskytl cennou zpětnou vazbu od uživatelů. Tato zpětná vazba bude využita pro vylepšení budoucích materiálů.
Analýza dotazníků vyplněných účastníky jednotlivých setkání poskytla přehled o spokojenosti účastníků, jejich zkušenostech a návrzích na zlepšení budoucích aktivit. Tyto výsledky prezentoval Javier Cerrada López – koordinátor ze Španělska.
Diskutovaly se strategie pro šíření výsledků projektu. Byly prezentovány různé metody diseminace, včetně článků na webových stránkách škol, příspěvků na sociálních sítích, informačních koutků ve školách a publikací v místních periodikách.
Konference byla zaměřena na představení projektu a jeho výstupů. Zástupci jednotlivých partnerů postupně představili různé aspekty realizace projektu, což umožnilo účastníkům získat komplexní přehled o dosažených výsledcích a zkušenostech.
Konference byla kombinovaná, s důrazem na hodnocení projektu, ale zahrnovala i diseminační aktivity. Na setkání byli přizváni i další partneři, především ti, kterým byla zaslána brožura příkladů. Konference byla také nahrávána a část nahrávky, kde je popsán obsah výsledků, zejména brožury, bude použita pro další šíření projektu.
Během návštěvy českých učitelů a  konference byl rovněž projednán návrh pokračování projektu s názvem „Mezinárodní soutěže v ICT IV“, který má navázat na dosavadní úspěchy a rozšířit spolupráci mezi zapojenými školami.
Videokonference byla úspěšná a přispěla k dalšímu posílení spolupráce mezi partnery, výměně zkušeností a plánování budoucích aktivit projektu Erasmus+.

« zpět

nahoru ^

Sociální sítě

     

Novinky

21.06.2024

Workshop "Finanční svoboda"

Dnes proběhl pro 1. ročníky tříhodinový, formou hry organizovaný workshop, zaměřený na vzdělávaní v oblasti matematické a finanční gramotnosti s názvem "Finanční svoboda". Žáci si měli možnost vyzkoušet, jak by obstáli při zajištění finanční nezávislosti a zda je možné se i s průměrným platem stát rentiérem.

12.06.2024

Svět práce v České spořitelně

Finalisté školního kola projektu Svět práce si vyzkoušeli pohovor na pozici: Specialista zákaznických služeb.

10.06.2024

Mezinárodní projekt Erasmus+: Soutěže v ICT zvyšují kvalitu středního vzdělávání

Mendelova střední škola v Novém Jičíně spolu s partnerskými školami ze Španělska, Polska a Islandu úspěšně dokončila třetí ročník projektu „Mezinárodní soutěže ICT o zvýšení kvality středního vzdělávání III“.

31.05.2024

Květinový den 2024

 Ve středu 15. května se zúčastnila třída ZL2 tradiční celostátní sbírky KVĚTINOVÝ DEN.

28.05.2024

Exkurze na Finančním úřadě

Třetí ročníky se zúčastnily workshopu na FÚ.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam