Workshopu Erasmus+ ve Francii

/ 15.05.2023 /

5 žáků ze tříd IT1 a IT2 se minulý týden účastnilo týdenního workshopu na partnerské škole ve francouzském Chauny v rámci projektu Erasmus+ Data Science and Internet of Things. Studenti pracovali ve smíšených mezinárodních česko-norsko-rakousko-francouzských skupinách.

Tématem bylo využití sběru a vyhodnocování dat a internetu věcí pro ochranu uměleckých památek, jakými jsou obrazy v galeriích. Účastníci programovali Micro:bit sensory, které hlídají stabilní teplotu nebo sledují otřesy pro případ krádeže.

Součástí workshopu byla návštěva velké firmy Muller Intuitiv, která vyrábí elektrická topná tělesa; prohlédli jsme si jak výrobní linku, tak testovací centrum. Ve volném čase jsme navštívili hrad Pierrefonds, středověké město Laon a během pátečního odpoledne a soboty si důkladně prohlédli Paříž.

Petr Zapletal

Fotogalerie

« zpět

nahoru ^

Sociální sítě

     

Novinky

21.05.2024

Poděkování

Touto cestou bychom chtěli z celého srdce poděkovat Mendelově střední škole v Novém Jičín, jejíž obor IT čtyři roky navštěvoval náš syn Lukáš Klosek s diagnózou PAS. Tato diagnóza není jednoduchá a je potřeba individuální přístup, který náš syn na této škole měl. Nesmírně si toho ceníme.

17.05.2024

2. kolo přijímacího řízení pro obor Praktická sestra

Ředitelka střední školy, jejíž činnost vykonává Mendelova střední škola, Nový Jičín, příspěvková organizace, vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení pro přijetí ke vzdělávání do 1. ročníku ve školním roce 2024/2025 pro obor vzdělání 53-41-M/03 Praktická sestra. Bližší informace naleznete v záložce "Přijímací řízení".

12.05.2024

Informace k přijímacímu řízení

Dne 15. 5. 2024 zveřejníme výsledky prvního kola přijímacího řízení. Vzhledem k dostupným kapacitám budeme vyhlašovat druhé kolo přijímacího řízení pro obor Praktická sestra. Toto kolo bude sloužit k obsazení posledních volných míst. 

30.04.2024

Poslední zvonění na obchodce

I na Obchodce se čtvrťáci loučili s docházkou do školy.

29.04.2024

2. místo mezi školami na RUN TOUR v Kopřivnici

Štafeta součásti IT a VS ve složení Adéla Popová, Lukáš Hasal, Erik Holec a Marek Zavadil se umístila na celkovém 3. místě v rámci celostátní běžecké série ČEZ RUN TOUR štafety, která v sobotu 27. 4. zavítala do Kopřivnice. Ve soutěži školních týmů se umístili na 2. místě.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam