XII. festival ošetřovatelských kazuistik SZŠ ve Zlíně

Dne  30. 3. 2016  se  studenti  3. ročníku oboru  Zdravotnický asistent zúčastnili XII. festivalu ošetřovatelských  kazuistik SZŠ ve Zlíně.

Jmenovitě naši školu reprezentovali: Martina Zavadilíková, Klára Königová a Zoltán Draškovič; jako náhradníci byli připraveni: Kristýna Skýpalová a Adam Fiala.

I když se naši studenti v konkurenci  celkem 10 zdravotnických škol neumístili na prvních třech místech, obhájili svoji kazuistiku na téma Ošetřovatelská péče u nemocného na ORL oddělení-dg.zhoubný novotvar hrtanu, na velmi vysoké úrovni. Jejich přednes byl srozumitelný a zajímavý  pro ostatní diváky, kteří naše studenty odměnili bouřlivým potleskem.

Studenti se nezalekli ani mnoha otázek odborné poroty, odpovídali  velmi pohotově a správně.

Naše soutěžící jeli podpořit i studenti prvního ročníku zdravotnické sekce.

Celá akce byla velmi zdařilá a myslím si, že všechny přítomné obohatila novými poznatky nejen v oblasti ošetřovatelské péče, ale zároveň i v možnosti vyzkoušet si přednášet před plným sálem studentů a profesorů středních škol. Martině, Kláře, Zoltánovi, Kristýně i Adamovi patří poděkování a moje velká pochvala!

Autor: Mgr. Iva Vránová

29.06.2022

Johan Gregor Mendel – mezitřídní soutěž

09.06.2022

Český den proti rakovině 2022

Ve středu 11. 5. 2022 se naše škola po dvouleté pauze zapojila do celonárodní veřejné sbírky  Český den proti rakovině.

Úspěch Anežky Kováčikové - 3. místo v krajské soutěži

11. 5. 2022 proběhlo krajské kolo soutěže v anglickém jazyce v Ostravě. Studentka 3. ročníku oboru zdravotnické lyceum Anežka Kováčiková po vítězstvích v celoškolním a okresním kole obsadila krásné 3. místo jako jediná zástupkyně něžného pohlaví ve své kategorii. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a připojujeme velkou gratulaci. Mgr. Alžběta Šuláková

04.03.2022

Rakouská učitelka na Mendelově střední škole

21. 2. až 4. 3. 2022 působila na naší škole kolegyně z Rakouska.

17.02.2022

Celoškolní konverzační soutěž v AJ

Dne 15. 2. 2022 proběhlo celoškolní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce.