Mendelova střední škola nenašla v kraji volejbalového přemožitele

Děvčata se 4. února poprala o vítězství v kraji na hale ABC v Novém Jičíně. V tomto turnaji porazila středoškolačky z Orlové a Ostravy. S gymnazistkami z Frýdku – Místku a Nového Jičína naše děvčata uhrála remízu, ale i tak po celkovém vyhodnocení dosáhla na první místo a měla právo účastnit se kvalifikace na republikové finále ve Valašském Meziříčí. Této kvalifikace se zúčastnila ještě vítězná družstva ze Zlínského kraje, Olomouckého kraje a domácí družstvo z Gymnázia Valašské Meziříčí. Na Gymnazistky z Prostějova a Rožnova pod Radhoštěm již naše děvčata nestačila a tak se umístila na pěkném třetím místě.

Chlapci se 10. února utkali ve Frýdku-Místku s pěti dalšími školami z kraje. Podařilo se jim zvítězit nad Gymnáziem a SOŠ Frýdek-Místek, Gymnáziem-Havířov a SŠTD Ostrava. S Gymnáziem Krnov a SPŠ Frýdek-Místek uhráli remízu, ale i to stačilo na celkové vítězství v turnaji a na postup do kvalifikace na republikové finále. V této kvalifikaci se hochům dařilo a vyhráli všechny 3 zápasy (Gymnázium Valašské Meziříčí, SPŠ Zlín, Gymnázium Přerov). Tímto mají právo startovat na celorepublikovém finále, které se uskuteční 24. a 25. 3. v Liberci.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a chlapcům přejeme na republikovém finále hodně úspěchů.

Ivana Marková

16.06.2019

AIDS

Beseda proběhla na součástech Zdravotnictví, IT a VS.

3. kolo přijímacího řízení 2019

Volná místa na obory Obchodní akademie a Ekonomického lycea.

10.05.2019

"Nehodou to začíná."

Žáci součásti IT+VS a Zdravotnictví se zúčastnili preventivního programu.

Zájezd do Wachau

Studenti součástí IT-VS a Zdravotnictví navštívili 30.4. údolí Wachau v Rakousku.

28.03.2019

Celoškolní matematická soutěž...