Mendelova střední škola nenašla v kraji volejbalového přemožitele

Děvčata se 4. února poprala o vítězství v kraji na hale ABC v Novém Jičíně. V tomto turnaji porazila středoškolačky z Orlové a Ostravy. S gymnazistkami z Frýdku – Místku a Nového Jičína naše děvčata uhrála remízu, ale i tak po celkovém vyhodnocení dosáhla na první místo a měla právo účastnit se kvalifikace na republikové finále ve Valašském Meziříčí. Této kvalifikace se zúčastnila ještě vítězná družstva ze Zlínského kraje, Olomouckého kraje a domácí družstvo z Gymnázia Valašské Meziříčí. Na Gymnazistky z Prostějova a Rožnova pod Radhoštěm již naše děvčata nestačila a tak se umístila na pěkném třetím místě.

Chlapci se 10. února utkali ve Frýdku-Místku s pěti dalšími školami z kraje. Podařilo se jim zvítězit nad Gymnáziem a SOŠ Frýdek-Místek, Gymnáziem-Havířov a SŠTD Ostrava. S Gymnáziem Krnov a SPŠ Frýdek-Místek uhráli remízu, ale i to stačilo na celkové vítězství v turnaji a na postup do kvalifikace na republikové finále. V této kvalifikaci se hochům dařilo a vyhráli všechny 3 zápasy (Gymnázium Valašské Meziříčí, SPŠ Zlín, Gymnázium Přerov). Tímto mají právo startovat na celorepublikovém finále, které se uskuteční 24. a 25. 3. v Liberci.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a chlapcům přejeme na republikovém finále hodně úspěchů.

Ivana Marková

29.06.2022

Johan Gregor Mendel – mezitřídní soutěž

09.06.2022

Český den proti rakovině 2022

Ve středu 11. 5. 2022 se naše škola po dvouleté pauze zapojila do celonárodní veřejné sbírky  Český den proti rakovině.

Úspěch Anežky Kováčikové - 3. místo v krajské soutěži

11. 5. 2022 proběhlo krajské kolo soutěže v anglickém jazyce v Ostravě. Studentka 3. ročníku oboru zdravotnické lyceum Anežka Kováčiková po vítězstvích v celoškolním a okresním kole obsadila krásné 3. místo jako jediná zástupkyně něžného pohlaví ve své kategorii. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a připojujeme velkou gratulaci. Mgr. Alžběta Šuláková

04.03.2022

Rakouská učitelka na Mendelově střední škole

21. 2. až 4. 3. 2022 působila na naší škole kolegyně z Rakouska.

17.02.2022

Celoškolní konverzační soutěž v AJ

Dne 15. 2. 2022 proběhlo celoškolní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce.