Mendelova střední škola nenašla v kraji volejbalového přemožitele

Děvčata se 4. února poprala o vítězství v kraji na hale ABC v Novém Jičíně. V tomto turnaji porazila středoškolačky z Orlové a Ostravy. S gymnazistkami z Frýdku – Místku a Nového Jičína naše děvčata uhrála remízu, ale i tak po celkovém vyhodnocení dosáhla na první místo a měla právo účastnit se kvalifikace na republikové finále ve Valašském Meziříčí. Této kvalifikace se zúčastnila ještě vítězná družstva ze Zlínského kraje, Olomouckého kraje a domácí družstvo z Gymnázia Valašské Meziříčí. Na Gymnazistky z Prostějova a Rožnova pod Radhoštěm již naše děvčata nestačila a tak se umístila na pěkném třetím místě.

Chlapci se 10. února utkali ve Frýdku-Místku s pěti dalšími školami z kraje. Podařilo se jim zvítězit nad Gymnáziem a SOŠ Frýdek-Místek, Gymnáziem-Havířov a SŠTD Ostrava. S Gymnáziem Krnov a SPŠ Frýdek-Místek uhráli remízu, ale i to stačilo na celkové vítězství v turnaji a na postup do kvalifikace na republikové finále. V této kvalifikaci se hochům dařilo a vyhráli všechny 3 zápasy (Gymnázium Valašské Meziříčí, SPŠ Zlín, Gymnázium Přerov). Tímto mají právo startovat na celorepublikovém finále, které se uskuteční 24. a 25. 3. v Liberci.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a chlapcům přejeme na republikovém finále hodně úspěchů.

Ivana Marková

Okresní finále ve volejbale

- úspěch našich žáků!

Piškvorky týmů 2018

28.11.2018 jsme se zúčastnili krajského kola v Ostravě.

SUDOKU týmů 2018

14. 11. 2018 jsme se zúčastnili krajského kola.

Projekt sociálního podnikání - III. setkání učitelů

Učitelé ve městě Bosa na Sardinii

13.11.2018

Logická olympiáda 2018

V průběhu září a října proběhlo základní kolo logické olympiády, kterou organizuje Mensa ČR.