Den bez úrazu 2015

V úterý 19. května 2015 proběhl ve Středisku volného času Focus, Nový Jičín, přísp. org.

DEN BEZ ÚRAZU.

Hry a soutěže byly zaměřeny na poskytování první pomoci a prevenci úrazů. Program byl určen pro děti 4.-5. tříd základních škol.

Akce se zúčastnilo celkem 275 žáků ze všech novojičínských základních škol. V průběhu dne se dozvěděli o způsobech poskytování první pomoci a o nástrahách, kterým mohou v životě čelit.

Děkujeme všem studentům naší školy, kteří se této akce zúčastnili, za výbornou práci, vysoké nasazení a reprezentaci školy.

Na akci se dále podíleli:
Nemocnice Nový Jičín
Městská police Nový Jičín
Hasičský sbor Nový Jičín
Mendelova střední škola, Nový Jičín, p. o.
Hepa Outdoor Fitness

Autor: Mgr. Petra Janičková

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

30.03.2020

On-line výuka na meet.google.com - 1000x

Při on-line výuce se nám podařilo dnes docílit videokonference s číslem 1000!

11.03.2020

Scrabble v angličtině

V úterý 10. 3. proběhla celoškolní soutěž v anglické verzi hry Scrabble

03.03.2020