Stáž ve Velké Británii

Lada Balagová, Libuše Horáková, Jan Svačina, Lucie Vavřínová a Radka Zapletalová strávili 4 týdny v centru Jubilee Lodge na okraji Londýna, kde s dalšími dobrovolníky z celého světa pečovali o klienty společnosti Vitalise.

Těmto handicapovaným lidem zajišťovali hygienu, asistenci při jídle, doprovod na různé výlety a především tolik důležitý společenský kontakt.

Pobyt je studentům hrazen z prostředků programu Leonardo da Vinci Moravskoslezského kraje a SRPDŠ naší školy. Účastníci musí projít výběrovým řízením a poté jsou připravováni po jazykové i odborné stránce.

Po stáži obdrží certifikát o účasti od společnosti Vitalise a Europass – Mobilita, což je celoevropský doklad o pracovních zkušenostech držitele.

Mgr. Denisa Navrátilová a Mgr. Kateřina Klevarová

29.06.2022

Johan Gregor Mendel – mezitřídní soutěž

09.06.2022

Český den proti rakovině 2022

Ve středu 11. 5. 2022 se naše škola po dvouleté pauze zapojila do celonárodní veřejné sbírky  Český den proti rakovině.

Úspěch Anežky Kováčikové - 3. místo v krajské soutěži

11. 5. 2022 proběhlo krajské kolo soutěže v anglickém jazyce v Ostravě. Studentka 3. ročníku oboru zdravotnické lyceum Anežka Kováčiková po vítězstvích v celoškolním a okresním kole obsadila krásné 3. místo jako jediná zástupkyně něžného pohlaví ve své kategorii. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a připojujeme velkou gratulaci. Mgr. Alžběta Šuláková

04.03.2022

Rakouská učitelka na Mendelově střední škole

21. 2. až 4. 3. 2022 působila na naší škole kolegyně z Rakouska.

17.02.2022

Celoškolní konverzační soutěž v AJ

Dne 15. 2. 2022 proběhlo celoškolní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce.