Výcvikový program první pomoci

V měsíci červnu ve školním roce 2013/2014 proběhal na zdravotnické sekci Mendelovy střední školy v Novém Jičíně

výcvikový program PRVNÍ POMOC

pro žáky osmých a devátých tříd základních škol města Nový Jičín.

Díky tomuto programu bylo proškoleno cca 170 žáků osmých a devátých tříd základních škol Komenského 66, Komenského 68 a ZŠ Tyršova v Novém Jičíně v základních teoretických a praktických dovednostech při poskytování první pomoci na laické úrovni.

Realizace projektových aktivit byla podpořena v rámci grantového řízení Města Nový Jičín částkou 26.000,- Kč.

Žáci se naučili připravit zraněného k transportu ve správné poloze, osvojili si základy kardio-pulmonální resuscitace podle nejnovějších medicínských poznatků, naučili se zhodnotit stav zraněného, druh krvácení, zlomenin a správný způsob jejich ošetření. Byli seznámeni se základními složkami IZS. Program byl velmi kladně hodnocen ze stran učitelů škol i žáků.

Autor: Mgr. Radmila Vrbková

29.06.2022

Johan Gregor Mendel – mezitřídní soutěž

09.06.2022

Český den proti rakovině 2022

Ve středu 11. 5. 2022 se naše škola po dvouleté pauze zapojila do celonárodní veřejné sbírky  Český den proti rakovině.

Úspěch Anežky Kováčikové - 3. místo v krajské soutěži

11. 5. 2022 proběhlo krajské kolo soutěže v anglickém jazyce v Ostravě. Studentka 3. ročníku oboru zdravotnické lyceum Anežka Kováčiková po vítězstvích v celoškolním a okresním kole obsadila krásné 3. místo jako jediná zástupkyně něžného pohlaví ve své kategorii. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a připojujeme velkou gratulaci. Mgr. Alžběta Šuláková

04.03.2022

Rakouská učitelka na Mendelově střední škole

21. 2. až 4. 3. 2022 působila na naší škole kolegyně z Rakouska.

17.02.2022

Celoškolní konverzační soutěž v AJ

Dne 15. 2. 2022 proběhlo celoškolní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce.