International ICT Competitions III for Increasing the Quality of Secondary Education

Čtyři střední školy se zapojí do projektu „Mezinárodní soutěže ICT o zvýšení kvality středního vzdělávání III“. Tento projekt navazuje na úspěšné projekty Erasmus+, které se uskutečnily v letech 2015–2018 a 2019-2022 v oblasti mezinárodní soutěže v ovládání kancelářského balíčku, grafiky, 3D modelování.

Hlavním cílem nového projektu je znovu zvýšení úrovně dovedností v oblasti IKT a anglického jazyka. V rámci 20 měsíců bude projekt realizován třemi projektovými schůzkami (ČR-Polsko listopad 2022, Španělsko březen 2023 a Island 2023) v kombinaci s krátkodobým studentským pobytem. Během setkání proběhnou mezinárodní soutěže v oblasti ICT zejména v ovládání kancelářského balíku, tvorbě a editaci grafických prací, multimédií, 3D modelování a efektivní používání internetu, analýze zdrojů. Mezinárodní týmy budou tvořit vždy dva studenti – každý z jiné země. V přípravě na mezinárodní soutěže budou organizována školní kola soutěže. Z těch vzejdou 4 nejlepší studenti, kteří zúčastní mezinárodních setkání. Soutěžní úkoly budou v angličtině.

Hlavním koordinátorem je Mendelova střední škola, Nový Jičín.

Partneři:
• Salesianos Colegio Juan XXIII Alcoy (Španělsko).
• Zespol Szkol Technicznych i Placowek im. St. Staszica Nowy Targ (Polsko)
• Fjolbrautaskoli Nordurlands vestra (Island)

Výstupy (příklady, přípravy hodin) budou zpracovány v písemné formě i elektronické podobě a budou dostupné zájemcům prostřednictvím webových stránek projektu.

nahoru ^

Přijímací řízení Ekonomika

 

Sociální sítě

     

Novinky

17.05.2023

Zahraniční stáže studentů

Studenti 3. ročníků se letos opět vydali na třítýdenní zahraniční stáže.

10.05.2023

Naši učitelé na job shadowingu ve Španělsku

Dva naši učitelé vyrazili s projektem Erasmus+ Job Shadowing do světa. Ve španělské škole IES Playamar Torremolinos sledují, jak na to jdou jejich kolegové.

28.04.2023

Vyjádření ředitelky školy k mimořádné události

Dobrý den, ráda bych vás informovala o situaci, která se v pátek 28. 4. 2023 stala na naší škole. Neznámý pachatel vyhrožoval, že vystřílí žáky ve škole, informace se objevila na sociálních sítích a byla zaslána na emailovou adresu školy. Bezprostředně po obdržení této informace jsme kontaktovali Policii ČR a v souladu s jejich doporučením jsme evakuovali školu. Chtěla bych zdůraznit, že situace byla a stále je řešena ve spolupráci s Policií ČR a v tuto chvíli nemusí mít žáci ani rodiče žádné obavy. Zabezpečili jsme školu a situaci pečlivě sledujeme. Ráda bych vám poděkovala za spolupráci a vstřícnost během evakuace. Společně jsme dokázali zvládnout tuto situaci. V úterý 2. 5. 2023 se vrátíme k normálnímu provozu na naší škole. V tuto chvíli již není důvod k obavám. S pozdravem, Lucie Haitlová ředitelka školy

12.04.2023

Oznámení ředitelky školy č.1/2023

Oznamuji, že jsem podle § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, rozhodla o vyhlášení ředitelského volna dne 14. dubna 2023 z organizačních důvodů. Nový Jičín dne 12. dubna 2023 Ing. Lucie Haitlová, MBA ředitelka školy

05.04.2023

Úspěch týmu naší školy

Na oblastním kole v anglickém Scrabblu jsme v týmech osadili 2. místo.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam