Promotion in Motion

Mezinárodním projekt Erasmus Plus Promotion in motion (Propagace v pohybu) se koná v období říjen 2022 – červen 2024.

Projekt si klade za cíl rozvíjet klíčové kompetence studentů (komunikace v cizím jazyce, počítačová gramotnost, týmová práce atd.) tolik potřebné pro další uplatnění našich absolventů při studiu na VŠ a v praxi a chce také nabídnout studentům možnost poznat život v jiných zemích.

Tento program vznikl ve spolupráci s dalšími středními školami ze Španělska a Maďarska. Jeho součástí jsou také 3 mezinárodních setkání v jednotlivých školách: první se bude konat v týdnu od 4. 12. 2022 v Budapešti, další je schůzka u nás v dubnu či březnu 2023 a pak následuje setkání ve Španělsku v říjnu 2023 a projekt bude završen online diseminační konferencí asi v květnu 2024. Termíny a počty studentů budou upřesněny, zatím se počítá s minimálně šesti našimi studenty na každý výjezd.

Snažíme se v tomto projektu rozvíjet všechny schopnosti a dovednosti studentů a obohatit je o další zkušenosti, které budou moci uplatnit v dalším životě. Hlavní komunikační jazyk je angličtina. Finance na tento projekt jsme získali z fondů EU a jeho výstupy, kromě zmíněných mobilit, budou ucelené propagační sety pro podniky v oblasti, kde školy působí, čímž se snažíme spojit vzdělávání a ekonomické partnery. Vytvoříme nový typ prezentací, propagační předměty v 3D tisku, virtuální prohlídky a webové stránky. Získáme potřebné znalosti a know-how.

Studenti budou podle možností jednotlivých škol během schůzek bydlet v hostitelských rodinách, které jim budou poskytovat také stravu. Na oplátku pak ubytují někoho ze zahraničí u sebe doma. Tento způsob je nejlepším řešením, neboť umožňuje přímo zkušeností, nezprostředkovaně, poznat zvyky a životní styl obyvatel různých zemí. Pro výjezd studenta do zahraničí je jedním z kritérií poskytnutí ubytování studentovi zahraničnímu, dále bude brána na zřetel jeho práce na projektu mimo výjezdy. Není důležitý prospěch studenta, neboť chceme dát šanci i těm, kteří nevynikají či jsou demotivovaní.

nahoru ^

Přijímací řízení Ekonomika

 

Sociální sítě

     

Novinky

14.04.2024

Stříbro v basketbalu hoši

Tak i kluci si po bojovných výkonech odnáší stříbrné medaile z okresního finále???????????? Gratulujeme.

05.04.2024

Oznámení o vyhlášení ředitelského volna

Oznamuji, že jsem podle § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, rozhodla vyhlásit ředitelské volno na pátek 12. 4. 2024 a pondělí 15. 4. 2024 ze závažných důvodů, zejména organizačních. Ředitelské volno se týká pouze žáků 1. - 3. ročníků všech oborů.  4. ročníky mají výuku dle rozvrhu hodin. Ing. Lucie Haitlová, MBA ředitelka školy

27.03.2024

"Studenti bez hranic XI" získal prestižní ocenění

Jsme nadšení. Náš projekt "Studenti bez hranic XI" získal prestižní ocenění v kategorii internacionalizace na slavnostním předávání Cen DZS! Projekt zahrnoval odborné stáže žáků na Maltě a učitelský výukový pobyt v Norsku. Dům zahraniční spolupráce (národní agenturu Erasmus+) zaujal svou jedinečností a úspěšnou realizací i v náročném covidovém období. #ErasmusPlus , #DZS

05.03.2024

Regionální kolo v sudoku

Ve čtvrtek 29.2 proběhlo na Slezském gymnáziu v Opavě regionální kolo celorepublikové soutěže v řešení sudoku. V konkurenci 15 týmů statečně bojovaly i dva ,překvapivě čistě dívčí, týmy Mendelovy střední školy. V náročném klání nakonec obsadily šesté a osmé místo. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v příštím ročníku soutěže.

05.03.2024

Matematická soutěž - školní kolo

Dne 8.2.2024 proběhla na naší škole matematická soutěž. Soutěže se zúčastnilo 30 odvážných studentů z 1. až 3. ročníků. Tři nejúspěšnější účastníci z každého ročníku se zúčastní celostátního kola matematické soutěže ve Valašském Meziříčí. Gratulujeme a v celostátním kole budeme držet palce.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam