Promotion in Motion

Mezinárodním projekt Erasmus Plus Promotion in motion (Propagace v pohybu) se koná v období říjen 2022 – červen 2024.

Projekt si klade za cíl rozvíjet klíčové kompetence studentů (komunikace v cizím jazyce, počítačová gramotnost, týmová práce atd.) tolik potřebné pro další uplatnění našich absolventů při studiu na VŠ a v praxi a chce také nabídnout studentům možnost poznat život v jiných zemích.

Tento program vznikl ve spolupráci s dalšími středními školami ze Španělska a Maďarska. Jeho součástí jsou také 3 mezinárodních setkání v jednotlivých školách: první se bude konat v týdnu od 4. 12. 2022 v Budapešti, další je schůzka u nás v dubnu či březnu 2023 a pak následuje setkání ve Španělsku v říjnu 2023 a projekt bude završen online diseminační konferencí asi v květnu 2024. Termíny a počty studentů budou upřesněny, zatím se počítá s minimálně šesti našimi studenty na každý výjezd.

Snažíme se v tomto projektu rozvíjet všechny schopnosti a dovednosti studentů a obohatit je o další zkušenosti, které budou moci uplatnit v dalším životě. Hlavní komunikační jazyk je angličtina. Finance na tento projekt jsme získali z fondů EU a jeho výstupy, kromě zmíněných mobilit, budou ucelené propagační sety pro podniky v oblasti, kde školy působí, čímž se snažíme spojit vzdělávání a ekonomické partnery. Vytvoříme nový typ prezentací, propagační předměty v 3D tisku, virtuální prohlídky a webové stránky. Získáme potřebné znalosti a know-how.

Studenti budou podle možností jednotlivých škol během schůzek bydlet v hostitelských rodinách, které jim budou poskytovat také stravu. Na oplátku pak ubytují někoho ze zahraničí u sebe doma. Tento způsob je nejlepším řešením, neboť umožňuje přímo zkušeností, nezprostředkovaně, poznat zvyky a životní styl obyvatel různých zemí. Pro výjezd studenta do zahraničí je jedním z kritérií poskytnutí ubytování studentovi zahraničnímu, dále bude brána na zřetel jeho práce na projektu mimo výjezdy. Není důležitý prospěch studenta, neboť chceme dát šanci i těm, kteří nevynikají či jsou demotivovaní.

nahoru ^

Přijímací řízení Ekonomika

 

Sociální sítě

     

Novinky

12.06.2024

Svět práce v České spořitelně

Finalisté školního kola projektu Svět práce si vyzkoušeli pohovor na pozici: Specialista zákaznických služeb.

10.06.2024

Mezinárodní projekt Erasmus+: Soutěže v ICT zvyšují kvalitu středního vzdělávání

Mendelova střední škola v Novém Jičíně spolu s partnerskými školami ze Španělska, Polska a Islandu úspěšně dokončila třetí ročník projektu „Mezinárodní soutěže ICT o zvýšení kvality středního vzdělávání III“.

31.05.2024

Květinový den 2024

 Ve středu 15. května se zúčastnila třída ZL2 tradiční celostátní sbírky KVĚTINOVÝ DEN.

28.05.2024

Exkurze na Finančním úřadě

Třetí ročníky se zúčastnily workshopu na FÚ.

17.05.2024

2. kolo přijímacího řízení pro obor Praktická sestra

Ředitelka střední školy, jejíž činnost vykonává Mendelova střední škola, Nový Jičín, příspěvková organizace, vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení pro přijetí ke vzdělávání do 1. ročníku ve školním roce 2024/2025 pro obor vzdělání 53-41-M/03 Praktická sestra. Bližší informace naleznete v záložce "Přijímací řízení".

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam