Studenti bez hranic XI

 

Název projektu: Studenti bez hranic XI
Číslo projektu: 2019-1-CZ01-KA116-060412

Grantové schéma: Erasmus+, řízeno Domem zahraniční spolupráce


Projekt třítýdenních odborných stáží na Maltě. Účastníky jsou studenti 3. a 4. ročníků oborů veřejnosprávní činnost, informační technologie a ekonomické lyceum. Mobility proběhly takto:

  • Malta – Gozo – 10-2021: mobility v anglickém jazyce – 2 účastníci oboru informační technologie (webdesign a editace fotografií a videí pro on-line turistického průvodce) a 3 účastnice z oboru veřejnosprávní činnost (praxe v knihovně městského úřadu, katalogizace, správa dat).
  • Malta – Floriana – 5-2022: mobility v anglickém jazyce – 5 účastníků z oboru ekonomické lyceum (odborná stáž ve firmách, administrativní, organizační a marketingové činnosti).

Všichni účastníci obdrželi certifikát Europass Mobilita a ECVET výsledky učení, tedy jednotné evropské certifikační nástroje potvrzující odborné i personální kompetence, které účastník při odborné praxi získal či prohloubil.

Součástí projektu byl dále čtrnáctidenní výukový pobyt učitele Mgr. Petra Zapletala v partnerské škole Askim Videregående Skole v Norsku. Mgr. Zapletal vedl výuku specializovaných seminářů, tématem byly základy logiky českého matematika, logika a filosofa Pavla Tichého a jejich srovnání s konkurenčními logickými systémy. Další část výuky zahrnula kapitoly z moderních českých dějin.

nahoru ^

Sociální sítě

     

Novinky

21.06.2024

Workshop "Finanční svoboda"

Dnes proběhl pro 1. ročníky tříhodinový, formou hry organizovaný workshop, zaměřený na vzdělávaní v oblasti matematické a finanční gramotnosti s názvem "Finanční svoboda". Žáci si měli možnost vyzkoušet, jak by obstáli při zajištění finanční nezávislosti a zda je možné se i s průměrným platem stát rentiérem.

12.06.2024

Svět práce v České spořitelně

Finalisté školního kola projektu Svět práce si vyzkoušeli pohovor na pozici: Specialista zákaznických služeb.

10.06.2024

Mezinárodní projekt Erasmus+: Soutěže v ICT zvyšují kvalitu středního vzdělávání

Mendelova střední škola v Novém Jičíně spolu s partnerskými školami ze Španělska, Polska a Islandu úspěšně dokončila třetí ročník projektu „Mezinárodní soutěže ICT o zvýšení kvality středního vzdělávání III“.

31.05.2024

Květinový den 2024

 Ve středu 15. května se zúčastnila třída ZL2 tradiční celostátní sbírky KVĚTINOVÝ DEN.

28.05.2024

Exkurze na Finančním úřadě

Třetí ročníky se zúčastnily workshopu na FÚ.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam